Kryptoměny

Trhy směřují k uzavření nejhoršího týdne od krize a kryptoměny procházejí bezprecedentním masakrem

Náznak naděje?

Akciové trhy včera prodělaly mimořádně špatný den. Futures na americké akcie ale ukazují, že by se mohlo v pátek na Wall Street zelenat. Index S&P 500 má otevřít obchodování nárůstem o dvě procenta. Mezitím parkety v Japonsku a Jižní Koreji zmírnily ztráty, australské akcie dokonce vzrostly. Přesto mají globální finanční trhy nakročeno k tomu, že končící týden bude v jejich bilanci tím nejhorším od roku 2008.

Kolaps kryptoměn

Cena nejrozšířenějších virtuálních mincí během dvou dnů odepsala kolem padesáti procent. Takový propad nemá v jejich krátké historii příliš obdoby. V případě etheru, druhé nejrozšířenější kryptoměny, jde o rekordně prudký pokles kurzu. Starší bitcoin už podobné masakry zažil (a přežil), i tak ale poslední dny patří k nejkrvavějším v jeho 11letých dějinách.

Ztratilo i zlato

V situaci, která by mu měla nahrávat, zlato nezáři. Včera odepsalo čtyři procenta, nyní přidává zhruba půl procenta. Cena palladia se snížila téměř o třetinu. Podle některých analytiků potřebují investoři rychle získat hotovost, a tak jednají mírně panicky. Výprodej se proto týká všech druhů aktiv.

Olympijské plány platí

Kvůli pandemii koronaviru ruší akce i golf. Prestižní The Players bylo ukončeno po 1. kole a na PGA ani LPGA Tour se neuskuteční další tři turnaje. K nově zrušeným akcím přibyla formulová Velká cena Austrálie. Naopak Japonsko stále ještě počítá s tím, že olympijské hry v létě v Tokiu proběhnou.

Boháči chudnou

Pět stovek nejbohatších lidí planety jen během čtvrtka přišlo o jmění v hodnotě 331 miliard dolarů. Jde o vůbec nejrazantnější pokles jejich majetku za osm let, během kterých agentura Bloomberg aktualizuje svůj index miliardářů.

Zdroj: E15.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close