Komodity

Výsledky Starbucks, Google či Pepsi. Ropa dál zlevňuje, zlato na supportu

V 18. týdnu 2020 můžeme na trzích očekávat zvýšenou volatilitu napříč všemi trhy.

Ve středu nás čekají důležité fundamenty jako FED a FOMC spolu s HDP za 1Q 2020 ve Spojených státech. Zároveň bude zveřejněna týdenní změna zásob US ropy.

 Ropa WTI zlevňuje i nadále a jeden barel se aktuálně prodává za 17.6 USD (červencový kontrakt). Od pondělí se ropa WTI propadla o téměř 4 dolary za barel, především pak díky neutuchající hrozbě přebytku ropy v zásobnících a slabé globální poptávce.

 Kromě fundamentů (FED, ECB, nezaměstnanost ad.) a Earnings jsou oči investorů upřeny na zprávy kolem koronaviru. Státy postupně rozvolňují opatření a ekonomická aktivita ve světě roste. Dopad pandemie koronaviru ještě není zcela jasný, investory však uklidňují zásahy centrálních bank na podporu světového hospodářství.

 Ropu, index SP500, hlavní měnové páry, ale i zlato komentuji v týdenním videokomentáři (níže).

Zlato, H4

Zlato se pohybuje v oblasti, která je tvořena zvratovou linií. Na ni trh reaguje jako na support i resistenci. Před sebou máme tento týden řadu fundamentů, na které může trh silně reagovat a předvést break. 

 

Dnešní fundamenty

 V 14:30 do trhu dorazí středně silné fundamenty ze Spojených států, a to obchodní bilance zboží a maloobchodní zásoby za měsíc březen.

V 16:00 bude zveřejněna důvěra spotřebitelů v ekonomickou aktivitu ve Spojených státech.

Dnes zveřejňují kvartální výsledky společnosti: Alphabet (google), Pfizer, Merc, Pepsico, Starbucks ad.

 

Týdenní videokomentář technická analýza a fundamenty 18. týden 2020

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

BOSSA

Makléřský dům polské banky ochrany životního prostředí zabývající se obchodováním na devizových, komoditních a akciových trzích. Na českém trhu působí od roku 2012, kde nabízí 130 investičních nástrojů, měny, komodity a akciové indexy. Bossa podléhá dohledu České národní banky ale i polské KNF.

Více informací na: www.bossa.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button