Kryptoměny

Krypto-graf týdne: Vzestup a pak pád? Bitcoin je v podobné situaci jako před minulým půlením

Předchozí půlení (halving) proběhlo v červenci roku 2016. Také těsně před ním se kurz bitcoinu vydal prudce vzhůru, aby těsně před očekávanou událostí došlo ke znatelné cenové korekci.

Ačkoliv se tehdy kryptoměna obchodovala v odlišném cenovém řádu – kolem 700 dolarů za digitální minci – spekulanti by si podle analytiků měli dát pozor na mohutné výkyvy ceny i tentokrát.

Situace v roce 2016. Termín půlení vyznačen červeněAutor: Coinmarketcap

A to i přes to, že půlení obecně představuje z hlediska hodnoty bitcoinu zřejmě nejdůležitější událost za dlouhé roky, neboť na polovinu snižuje počet denně vygenerovaných virtuálních mincí.

„Halving může částečně vysvětlovat poptávku po kryptoměně. Měli byste si ale uvědomit, že jde o dopředu známou událost, čili by měla být do ceny bitcoinu započítána. Až přijde 12. květen, tlaky ženoucí virtuální měnu vzhůru mohou polevit,“ uvádí analytik brokerské společnosti Oanda Craig Erlam.

Vývoj ceny bitcoinu na jaře 2020Autor: Coinmarketcap

Podle Christel Quekové z digitální platformy Bolt Global je možné, že půlení bude mít v krátkodobém horizontu na cenu virtuální měny opačný vliv, než v jaký její držitelé doufají. A to za předpokladu, že si spekulanti začnou ve větší míře vybírat aktuálně dosažené zisky.

Bitcoin se v tomto týdnu dostal na nejvyšší hladinu od začátku března, když nejprve vyšplhal na osm a posléze na devět tisíc dolarů za virtuální minci.

V polovině března přitom bitcoin a spol. prošly jedním z nejprudších cenových pádů své dosavadní historie, když během 24 hodin odepsaly padesát procent své hodnoty. Letošní cenové minimum se tak v případě bitcoinu nachází na hodnotě 3700 dolarů.

Zdroj: E15.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button