Akcie

ČEZ: Předprodané ceny jsou vítr do plachet, výroba klesne (odhad kvartálních výsledků)

zveřejní své výsledky za první kvartál v úterý 12. května před otevřením trhu.

bude ještě celý rok 2020 těžit z relativně vysokých pře-prodaných cen elektřiny na průměrné úrovni 45 EUR/MWh, 1Q20 nevyjímaje. Na druhou stranu očekáváme meziroční pokles ve výrobě kvůli větším výpadkům produkce z jaderných zdrojů. avizoval jadernou výrobu v prvním kvartále na úrovni 7,2 TWh, tedy meziroční pokles o 6 %, z důvodu většího počtu odstávek. Nicméně ve zbytku roku by mělo dojit k postupnému nahrazení ztracené produkce, čili průměrná ročná výroba zůstane stabilní a měla by dosáhnout cirka 30 TWh.

Otázkou také zůstává, jak dobře se tento rok bude dařit spekulativnímu obchodování s komoditami, které minulý rok přineslo společnosti zisk 5 miliard korun. Mohlo by pomoci, že i nadále roste cenový rozdíl energie mezi českou a německou burzou. Vedení firmy je obezřetné a tento rok očekává nižší zisk.

Dále očekáváme, že stanovený letošní cíl EBITDA 63-65 miliard korun by měl být zachován. Zatímco současná cena energie (EEX), stejně jako cena dalších komodit, především plynu, výrazně poklesla z důvodu slabší poptávky a rozvázání spolupráce bývalých členů skupiny OPEC+, už má většinu své produkce pro rok 2020 předprodanou za vyšší ceny. Jinak řečeno, dnešní špatná situace firmu nestojí ani zdaleka tolik jako jiné výrobce energie, kteří prodávají za aktuální (nízké) ceny.

Jistým potvrzením kondice firmy je i rozhodnutí o vyplacení dividendy na úrovni 34 korun na akcii, tedy 95 % loňského čistého zisku.

Společnost Patria Finance má na titul nákupní doporučení s cílovou cenou 545 Kč/akcie.


Zdroj: Patria.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button