Akcie

Morgan Stanley spadl kvůli koronaviru zisk o 32 %

Podobně jako konkurence oznámila také dvouciferný pokles zisku za letošní první čtvrtletí. Na vině ja pandemie koronaviru, která zasáhla všechny její hlavní operace. Výjimkou je trading, který vynesl o 700 milionů USD více, než se čekalo. Investoři ale v premarketu posílají akcie níže, ztráty dosahují zhruba 1,9 %.

Zisk připadající na držitele kmenových akcií klesl za tři měsíce do konce března na 1,59 miliardy USD, tedy 1,01 USD/akcii. Analytici v průzkumu Refinitiv očekávali výsledek 1,14 USD/akcii. Na odhady, nastavené na 9,73 miliardy USD, nedosáhl ani výnos, který na úrovni skupiny dosáhl 9,49 miliardy USD.

Překotný vývoj na finančních trzích, způsobený koronavirovou pandemií a s ní spojenou nejistotou, otřásl hodnotou úvěrů, investic a některých obchodních aktiv, snížil výnos z úroků a nahlodal poplatky v investičním bankovnictví. Zčásti to však dokázaly kompenzovat výsledky v tradingu, kterému náhlý vzestup volatility pomohl. To by ale podle banky nemuselo mít dlouhého trvání.

Obchodování na akciových trzích v reportovaném období vyneslo 2,4 miliardy dolarů při očekávání 2,23 miliardy USD. Obchodování na dluhopisových trzích vyneslo 2,2 miliardy dolarů, o půl miliardy více, než se čekalo. Celkový výnos z tradingu tak dosáhl 4,865 mliardy dolarů, o 30 % více než před rokem.

Masivní divize správy majetku ale generovala čistý výnos 4,04 miliardy USD oproti zhruba 4,4 miliardy USD před rokem. Samotné příjmy ze správy jmění byly sice meziročně vyšší, snížil se tu ale čistý úrokový výnos, a to o více než pětinu. V tomto případě zaúřadovaly nižší úrokové sazby, ale také vyšší náklady spojené s amortizací hypotečních cenných papírů.

“Během posledních dvou měsíců jsme byli v důsledku devastující COVID-19 svědky větší tržní volatility, nejistoty a napětí, než kdykoli jindy od finanční krize,” uvedl v prohlášení generální ředitel James P. Gorman.

Zdroje: CNBC, Reuters,

Zdroj: Patria.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button