Akcie

Netflixu přibylo 16 milionů předplatitelů, lidé jsou doma. Utrácejí také za videohry

Aktualizováno

Americkému provozovateli streamovacích služeb přibylo v prvním čtvrtletí díky koronavirovým omezením 16 milionů předplatitelů – dvakrát více, než odhadoval, a nejvíce za 13 let jeho historie. Firma nicméně v úterý po skončení burzovního obchodování varovala, že druhá polovina roku bude pravděpodobně slabší, protože přestanou platit nařízení o tom, že lidé mají trávit maximum času doma. Akcie Netfkixu na zveřejnění čtvrtletních hospodářských výsledků zareagovaly růstem.

Největší provozovatel streamovacích služeb na světě odhadoval, že se počet předplatitelů zvýší jen o sedm milionů. Na celém světě teď za jeho služby platí téměř 183 milionů lidí. Nejvíce zákazníků Netflixu přibylo v Evropě – bylo jich 4,4 milionu.

Tržby se v prvních třech měsících roku meziročně zvýšily o 28 procent na 5,8 miliardy dolarů (147 miliard Kč). Více než zdvojnásobit se Netflixu za uplynulé období podařilo i zisk, který stoupl na 709 milionů dolarů. Příjmy mimo Spojené státy nicméně pro společnost ztrácejí oproti času před koronavirovou krizí na hodnotě kvůli prudkému pádu některých zahraničních měn.

Firma je přesto jednou z mála, kterou globální opatření přijímaná kvůli omezení šíření koronaviru nejen nepoškodila, ale dokonce jí i prospěla. To se odráží i na jejích akciích – zatímco širší index S&P 500 ztratil od svého vrcholu z 19. února už 19 procent, akcie Netflixu ve stejném období přidaly 11 procent. Měřeno burzovní hodnotou by dokonce mohl překonat svého velkého rivala Walta Disneyho, všimla si agentura DPA.

Netflix předpokládá, že ve druhém čtvrtletí mu přibude dalších 7,5 milionu předplatitelů. Firma nicméně připustila, že budoucí vývoj víceméně hádá, protože není jasné, jak rychle budou vlády rušit karanténní nařízení. Analytici oslovení společností FactSet odhadují, že se počet platících zákazníků zvýší o 3,8 milionu.

Trh s videohrami v USA díky viru zažil nejlepší březen za 12 let

Omezení pohybu v rámci boje proti šíření koronaviru podporuje také poptávku po videohrách. Výzkumná společnost NPD oznámila, že ve Spojených státech se v březnu tržby z prodeje hardwaru, softwaru a příslušenství pro videohry meziročně zvýšily o 35 procent na 1,6 miliardy dolarů (40,5 miliardy Kč). To podle firmy představuje nejlepší březnový výsledek od roku 2008.“V důsledku sociální izolace a omezování pohybu osob po celých Spojených státech v uplynulých týdnech se mnoho lidí uchýlilo k videohrám jako prostředku pro navázání kontaktů,“ uvedl analytik videoherního průmyslu Mat Piscatella ze společnosti NPD.Nejprodávanějším titulem ve Spojených státech se v březnu stala hra Animal Crossing: New Horizons, za kterou následovala střílečka Call of Duty: Modern Warfare. Tržby z prodej herních konzolí Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch se v březnu meziročně zvýšily o 63 procent na 461 milionů dolarů, uvedla agentura Reuters. Očekává se, že koncem letošního roku vstoupí na trh nová konzole Xbox Series X společnosti Microsoft a konzole PlayStation 5 firmy Sony.

Zdroj: Patria.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button