Akcie

Ranní přehled: Na pražské burze další růstový den předvedla Erste Bank, US trhy naladil remdesivir

Komentář k akciovému trhu

Pražská burza otevřela ve středu s celou Evropou v zeleném a nakonec index PX uzavřel silnější o 1,9 % d/d na nejvyšší úrovni od 10. března (884 bodů). Evropské trhy nereagovaly na další rekordně slabé výsledky předstihových ukazatelů.

Na pražské burze další růstový den předvedla Erste Bank, která uzavřela silnější o 5,8 % na 547 Kč. Minulý týden se akcie obchodovala pod úrovní 450 korun a za týden cena akcie Erste Bank poskočila o 20 %. Další bankovní akcie, tedy Monety (0,8 %; 52 Kč) a Komerční banky (0,8 %; 522 Kč), měly podstatně klidnější vývoj.

Akcie Avastu přidaly 2,8 % a posunuly se na 3měsíční maximum (144,80 Kč). Pozitivní vývoj měl i ČEZ (0,8 %; 470 Kč). Jediným titulem, který uzavřel v červeném, byly akcie CME (-0,9 %; 99,10 Kč).

Akcie na Wall Street si připsaly další výrazné zisky (S&P 500 +2,7 % d/d; 2 939,51 b.) a indexy tak mají nakročeno k nejlepšímu měsíci od roku 1974. Sentiment povzbudila zpráva agentury Reuters, dle které experimentální lék remdesivir americké společnosti Gilead (+5,7 %; 83,14 USD) úspěšně prošel prvními testy a může být účinný už po pěti dnech podávání. Investoři tak sází na oživení ekonomiky ve tvaru V. 

Povýsledkový růst předvedly akcie spol. Alphabet (+8,9 %; 1 342,18 USD).

Investoři nechali zcela bez povšimnutí téměř 5 % propad HDP za 1Q20. Fed ponechal dle očekávání sazby na nule a přislíbil další případnou pomoc a dlouhé období nízkých sazeb.

Po závěru trhu vystřelily vzhůru po výsledcích akcie Facebooku, Tesly i Microsoftu, což ovlivní i čtvrteční obchodování.

I ve středu pokračovalo na devizových trzích v regionu volatilní obchodování. Koruna k euru posílila o dalších 10 haléřů a posunula se na 3týdenní maximum 27,10 CZK/EUR. Ostatní měny v regionu měly smíšený vývoj.

Dolar k euru většinu dne kolísal kolem 1,085 USD/EUR, pouze na závěr se posunul na 1,088. Trh bez reakce přešel středeční zasedání Fedu. Následně koruna k dolaru ve středu posílila o 15 haléřů na 24,9 CZK/USD. 

Kalendář – významné události

Zítra budou z důvodu svátku zavřené akciové burzy v Evropě včetně BCPP
Akciové burzy v Londýně a New Yorku budou otevřené
03:00 – Čína: PMI služeb za duben 53,2 vs. oček. 52,5 bodu m/m
14:30 – Eurozóna: tisková konference prezidentky ECB Lagardové
před trhem – Twitter: výsledky za 1Q/20
po trhu – Amazon a Gilead: výsledky za 1Q/20

J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button