Akcie

Za vyššími tržbami Bristol-Myers stojí hlavně akvizice

Squibb za letošní první kvartál jsou s předešlým rokem těžko srovnatelné, jelikož v mezičase pohltil celý Celgene. Akvizice stojí koneckonců za podstatnou částí 80% růstu tržeb na hodnotu 10,8 miliardy USD. Konsensus 10,0 miliard USD však pomáhaly překonat i některá léčiva z původní stáje Bristolu. Skvěle si vedl například Eliquis (antikoagulant), jehož prodeje vyrostly o téměř 40 % yoy a konsensus překonaly o 15 % yoy. Opdivo, které se používá pro léčbu rakoviny plic, se drželo v linii předešlého roku a také predikcí trhu.

Za stagnaci může podle nás jak pokračující silný nástup konkurenční Keytrudy od Mercku, tak současná pandemie, která odsouvá pacienty s rakovinou na druhou kolej. Čistý zisk na akcii očištěný o jednorázové položky (převážně náklady spojené s akvizicí) vyskočil meziročně o 56 % na 1,72 USD při konsensu 1,50 USD.

Výhled tento rok předpokládá, že negativní dopady koronaviru dosáhnou vrcholu ve druhém kvartálu, načež se během druhé poloviny roku věci postupně vrátí k normálu. Na základě toho chce management dotáhnout tržby do intervalu 40 až 42 mld. USD a čistý zisk na akcii do 6,0 až 6,2 USD. Oboje víceméně odpovídá konsensu, takže žádné překvapení se tady nekoná.

Akcie reagují na výsledky stoicky a pohybují se na včerejší zavírací ceně.

Zdroj: Patria.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button