Komodity

Ranní přehled: Na trhy doléhá pesimismus z makročísel, výhledů společností, možné druhé vlny COVID i z eskalace vzájemných vztahů mezi USA a Čínou

Komentář k akciovému trhu

Evropské burzy zahájily týden v červeném a doháněly tak propady z pátečního obchodování v zámoří. Na trhy doléhá pesimismus spojený se slabými čísly z ekonomik a snížených výhledů společností, obavami z možné druhé vlny epidemie a nakonec i z eskalace vzájemných vztahů mezi USA a Čínou. Investoři tak raději realizují zisky z velmi rychlé korekce březnových výprodejů.

Z pohledu jednotlivých titulů opět nejvýrazněji reagovaly finanční instituce v čele s rakouskými Erste Group (-4,07 %) a pojišťovnou VIG (-3,53 %), v předvečer výsledků za první čtvrtletí vyklesala i Moneta (-1,35 %). Naopak své pověsti rebelky dostála Komerční banka (+0,95 %), která se vydala opačným směrem. Dařilo se pak i Avastu (+1,48 %).

Akcie na Wall Street si na úvod týdne nakonec připsaly mírné zisky a indexy tak dokázaly zvrátit negativní vývoj na futures. Hlavní index S&P 500 (+0,43 %; 2 842,74 b.) se z nočních minim vyšplhal přibližně o 60 bodů.

Kupci hledali útočiště především u velkých technologických firem jako Microsoft (+2,45 %; 178,84 USD) nebo Netflix (+3,1 %; 428,15 USD), což převážilo nad výprodeji aerolinek (Delta Air Lines -6,43 %; 22,57 USD) v reakci na odprodej pozic ze strany legendárního investora Warrena Buffeta kvůli pandemii koronaviru.

Trhy podpořila také postupně se stabilizující cena ropy (WTI +7,23 %; 21,21 USD). Černé zlato po předchozích výprodejích reaguje pozitivně na zprávy o postupném znovuotevírání ekonomiky.

V pondělí vstoupily středoevropské měny do nového týdne pozitivně. Koruna k euru bez zpráv posílila o 15 haléřů 27,05 CZK/EUR, což je nejvyšší úroveň koruny od poloviny dubna. Podobně posilovaly i další měny v regionu. Dolar k euru v pondělí korigoval svůj předchozí pokles a z úrovně 1,095 se posunul na 1,090 USD/EUR. Koruna k dolaru se následně bez jasného trendu obchodovala kolem 24,85 CZK/USD.

Kalendář – významné události

– – Vestas Wind: výsledky za 1Q/20

07:30 – Hugo Boss: výsledky za 1Q/20

před trhem – Total: výsledky za 1Q/20

před trhem – Newmont: výsledky za 1Q/20

před trhem – DuPont: výsledky za 1Q/20

po trhu – Walt Disney: výsledky za 1Q/20

po trhu – Occidental Petroleum: výsledky za 1Q/20

J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button