Akcie

Credit Suisse zvýšila zisk, ale varovala před možnými dopady viru

Aktualizováno

Švýcarská banka Group v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 75 procent na 1,31 miliardy švýcarských franků (34,4 miliardy Kč). Zároveň ale ve zprávě o hospodaření dnes upozornila, že její výsledky v dalších čtvrtletích by mohla ovlivnit koronavirová krize. Akcie v Curychu dopoledne klesají o 2 %.

Čtvrtletní zisk překonal očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 997 milionů švýcarských franků.

K růstu zisku přispěly jednorázové příjmy. Banka rovněž upozornila, že její příjmy z obchodování s cennými papíry podpořily výkyvy na finančních trzích a mimořádně vysoká aktivita klientů.

Credit Suisse si během prvního čtvrtletí s ohledem na obtížné ekonomické podmínky vytvořila dodatečné rezervy přesahující miliardu švýcarských franků. Upozornila ale, že ke zvyšování rezerv bude možná nucena přikročit i v dalších čtvrtletích. Rozsah negativního hospodářského vlivu koronavirové krize je podle ní stále obtížné posoudit.

„Díky své silné pozici z hlediska kapitálu a likvidity jsme dobře připraveni k podpoře svých klientů, zaměstnanců a komunit v nadcházejících čtvrtletích, kdy očekáváme přetrvávající nejistotu související s nemocí covid-19,“ prohlásil výkonný ředitel Thomas Gottstein. Gottstein se do čela podniku postavil teprve v únoru. Jeho předchůdce Tidjane Thiam odstoupil z funkce v důsledku skandálu kolem špehování manažerů banky, uvedla agentura Reuters.

Vedoucí makléř Patria Finance Marek Trúchly upozorňuje na to, že klienti divize správy majetku drží skoro třetinu portfolií v hotovosti, což je v divizi, která má na starosti spravování jmění, podle něj relativně hodně.

Zdroje: ČTK, Twitter, Google Finance Zdroj: Patria.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button