Akcie

Krátké zprávy z ČR: Erste, Avast, PFNonvowens, O2

Erste: S&P potvrdila rating Erste na úrovni A se stabilním výhledem, proti dřívějšímu pozitivnímu výhledu (Bloomberg). 

Avast: Firma věnuje 600 mil. Kč (25 mil. USD) na vývoj léků a vakcín proti koronaviru. Suma odpovídá 5% loňské EBITDA, resp. 60 hal. na akcii.

PFNonwovens: Pegas dnes zveřejní výsledky za rok 2019

O2 ČR: Společnost namísto konání prezenční valné hromady přistoupila k hlasování „per rollam“, a to kvůli epidemii COVID-19. To znamená, že se hlasování i dotazování odehraje korespondenčně. Hlasování bude spuštěno 11. 5. 2020, rozhodný den pro účast v T+2 je dnes. Program rozhodování valné hromady zůstane prakticky stejný, jako měl být na valné hromadě 16. 4. 2020. Při hlasování na dálku bude platit zákonné pravidlo „kdo mlčí, nesouhlasí“. Hlasování bude rozděleno na dva okruhy. Druhý bude mít kvůli notářskému zápisu delší lhůty. U prvního okruhu rozhodování bude hlasování do 17. 6. 2020. Druhý okruh zahrnuje změnu stanov a zrušení vlastních akcií s následným snížením základního kapitálu. U těchto bodů bude lhůta pro doručení hlasů do 2. 7. 2020 (O2 ČR). 

Česká spořitelna je bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Téměř 200 let tvoří jeden ze základních pilířů českého bankovního systému. V současnosti poskytuje služby pro přibližně 4,7 milionu klientů. Od roku 2000 je součástí nadnárodní finanční skupiny Erste Group Bank.

Více informací na: www.csas.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button