Akcie

Lék na koronavirus přece jenom není za dveřmi

Wall street dnes odevzdala své zisky ze začátku obchodování poté, co se ukázalo, že lék z dílny Gilead Sciences (remdesivir) ve skutečnosti neurychluje léčbu pacientů s koronavirem Covid-19, což byla informace, na jejímž základě se trhům v posledních dnech dařilo. Gilead je stále přesvědčen, že v některých případech jeho léčba zabírá. Doslova uvádí, že v některých středně těžkých případech. Přesto jeho akcie dnes propadly o 4,3 %. Toto nejsou pro Gilead vůbec dobré zprávy, jeho cena ale stále zahrnuje značný bonus naznačující, že důvěru investorů zatím zcela neztratil. Od začátku roku se obchoduje o necelých 20 % výše, což je v současné situaci na trhu úctyhodný výkon.

Volatilní ropa, která zakončuje nepředstavitelný týden dnes pomohla akciím z energetického sektoru, který si polepšil o 3 %. Ropa WTI zpevnila o více než 20 %, ale v kontextu posledních dní se vlastně nejedná o nic zvláštního, moment, kdy tato komodita zvedla finanční svět ze židlí jsme prožili už dříve v tomto týdnu.

Křivka žádostí o podporu v nezaměstnanosti se v USA začíná zplošťovat. I když odreportovaných 4,4 milionu žádostí je v dlouhodobém kontextu extrémně vysoké číslo, v porovnání s minulým týdnem jsme na tom o 810 000 žádostí lépe. Nemluvím ani o rekordních 6,9 milionech žádostí na konci března.

Zdroj: Patria.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button