Akcie

Netflix dočasně zrychluje růst počtu uživatelů (komentář analytika)

Výsledky internetové televize jsou poněkud smíšené, rozhodně je však nemůžeme označit za špatné. Tržby si stále drží 30% yoy tempo růstu a dosahují 5,8 mld. USD, s čímž počítal i konsensus. Provozní marže se rozšířila o 6,5 p.b. yoy a usadila se na 16,6 % (kons. 18 %), což je druhý nejlepší výsledek v historii (3Q19: 18,8 %). Čistý zisk na akcii vyrostl o 70 % yoy na 1,57 USD, avšak na trhem odhadovaných 1,84 USD už nedosáhl. Měsíční tržby z jednoho uživatele (ARPU) jsou na hodnotě 10,5 USD (+4 % yoy) s nejsilnějším růstem na domácím trhu (+15 % yoy).

Management identifikoval tři hlavní dopady koronakrize na svůj byznys. Za prvé, nečekaně vysoký příliv nových platících uživatelů (paid net adds) s tím, jak v březnu začaly všude po světě platit zákazy vycházení. Původní odhady Netflixu říkaly 7 mil., konsensus trhu 8,2 mil., nicméně finální číslo 15,7 mil. nových platících uživatelů vyrazilo dech nejednomu investorovi. Celkový počet se tím dostal na 183 mil. To bude pravděpodobně hlavní důvod prvotního prudkého růstu akcií po uveřejnění výsledků, kdy jejich cena vyskočila až nad 480 USD (+11 %). Samotný management však toto zrychlení radši označil za dočasné.

Za druhé, posilující dolar dost výrazně zasáhl tržby denominované v cizích měnách. Nejvíc to bylo cítit v regionu Latinské Ameriky, kde rostlo ARPU o 12 % yoy bez započtení měnových výkyvů a jen o 3 % po konverzi do dolaru. Třetím dopadem bylo uzavření některých filmových studií a pozastavení produkce nových seriálů. To se propsalo hlavně do volného cashflow, který je snad poprvé v historii s číslem +150 mil. USD v kladných hodnotách. Management nyní počítá s jednokvartálním odsunutím seriálové produkce.

Potěšilo nás, že management se nastalé krizové situace úplně nezalekl a rozhodl se vydat výhled na další kvartál. Tržby směřuje k 6 mld. USD (+22 % yoy), provozní marži k 18 % a čistý zisk na akcii k 1,81 USD, což ve všech bodech odpovídá konsensu trhu. Upozorňuje však, že se stejně z větší míry jedná o tipování, jelikož se nedá odhadnout, jak bude probíhat otvírání ekonomik.

Akcie se po prvotní euforické reakci rychle zklidnily a před otevřením trhu se obchodují na včerejší zavírací ceně.

Zdroj: Patria.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button