Komodity

Ranní přehled: Pražská burza otevřela ve středu výše o 0,23 %, celý den byla v zeleném a uzavřela silnější o 0,5 %

Komentář k akciovému trhu

Pražská burza otevřela středeční obchodní den výše o 0,23 %, celý den se obchodovala v zeleném pásmu a uzavřela silnější o 0,5 % při podprůměrném objemu 326 mil. Kč. Nejvýraznější pohyb předvedly akcie společnosti CME po zveřejnění výsledků za 1Q. Připsaly si +5,47 % (92,50 Kč) poté, co společnost potvrdila očekávané převzetí ze strany PPF ve 3Q letošního roku. Z pohledu hospodaření byl start roku dobrý, v březnu nicméně skupina zaznamenala v důsledku Covid-19 slabší zájem o reklamu a pandemie se negativně promítne hlavně do 2Q.

Akcie společnosti Philip Morris ČR přidaly 1 % (14 100 Kč) po zveřejněných číslech mateřské společnosti Philip Morris International. Bankovní tituly posilovaly: Erste +2,10 % (456,30 Kč), Moneta +0,20 % (50 Kč) a Komerční banka +0,20 % (507 Kč). Se ztrátou skončily akcie společnosti ČEZ (-0,22 %, 455,20 Kč) a akcie společnosti Avast (-0,54 %, 139,25 Kč).

Americké akciové trhy mierne skorigovali prepad z predošlých dvoch obchodných dní a včera si pripisovali viac ako dvoj percentné zisky. Za optimizmom a nákupnou náladou stála ropa, ktorá skorigovala prudký prepad z predošlých dní a júnový WTI kontrakt dokonca posilnil o necelých 20%. K tomu dopomohli týždenné zásoby danej komodity, slová hlavného poradcu Kudlowa, ktorý pripomenul, že ropný trh sa vráti do normálu keď sa do normálu vráti aj celosvetová ekonomika. Neposledným faktorom prispelo napätie medzi USA a Iránom.

Zlato si včera pripísalo pekné zisky a to až 1,8%. Vládne 10-ročné dlhopisy sa obchodovali pri výnosnosti 0,6% p.a.

Včera vykázala výsledky za Q1 letecká spoločnosť Delta Airlines. Ochromenie leteckej dopravy jej prinieslo stratu 607 mil. USD, tržby medziročne poklesli o 18% a vydali aj zhoršení výhľad. Samotné akcie včera -2,7%. Ďalšia letecká spoločnosť United Airlines oznámila vydanie 39,25 mil. akcií, čím si posilnila finančnú pozíciu o asi miliardu dolárov. Akcie zareagovali poklesom 7%.

Ve středu koruna k euru dál oslabovala, z ranní úrovně 27,5 se posunula na 3týdenní minimum 27,65 CZK/EUR. Koruna nereagovala na žádnou zprávu, ve středu plošně ztrácely všechny měny v regionu. Eurodolarový trh bez výraznějšího trendu kolísal kolem 1,087, ale odpoledne dolar posílil na 3týdenní maximum 1,081 USD/EUR. Následně koruna k dolaru ve středu oslabila o 20 haléřů na 25,55 CZK/USD.

Kalendář – významné události

před trhem – Eli Lilly: výsledky za 1Q/20

před trhem – PulteGroup: výsledky za 1Q/20

po trhu – Intel: výsledky za 1Q/20

J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button