Komodity

Uklidnění na ropě a fiskální pomoc v USA zklidnily i akciové trhy

Akciové trhy včera silněji posilovaly, podpořeny přeci jen uklidněním situace na trhu s ropou, začátkem uvolňování restrikcí v některých státech v USA i Evropě a schválením téměř 500mld. USD balíčku na podporu malých a středních podniků.

Netflix po včerejším zveřejnění rekordního růstu předplatitelů o 16 mil. za první kvartál uvedl, že vydá 1 mld. USD dluhopisů (+7% růst zadlužení) na financování nového obsahu a akvizici vysílacích práv, firma tak pravděpodobně překoná loňské výdaje na nový obsah přes 15 mld. USD. Netflix jednoznačně těží ze současné situace a díky tomu výrazně vylepšil svoji pozici oproti konci minulého roku, kdy panovaly obavy o to, jak zvládne příchod silné konkurence (Disney, Apple, Amazon..).
AT&T zveřejnil výsledky 
za 1Q20 za očekáváními, zejména kvůli výpadku prodejů reklamy spojenou se sportovními utkáními a nižšími prodeji hardwaru firmám. Firma také stáhla výhled pro rok 2020. Co je pozitivní je, že plánuje nadále vyplácet dividendu (nyní 7% výnos) díky dostatečným tokům hotovosti. Počet nových předplatitelů telefonních služeb rostl výrazně více, než se očekávalo na úrovni 163 tis. klientů, což je také pozitivní. Celkově byly výsledky kvůli dopadu COVID-19 o něco horší než jsme očekávali, nicméně jádrový byznys ukazuje na schopnost firmy se se situací vypořádat a ocenění akcie se na současných úrovních jeví zajímavé.

Dnes výsledky oznámí například Intel, kde se pochopitelně bude sledovat výhled firmy na celý sektor, jenž v poslední době patřil cenovým vývojem k těm silnějším. Sentiment pro další obchodování mohou odpoledne nastavit americká data o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kde se očekává opět velmi výrazný, i když již pomalejší, růst o 4,3 mil. žádosti. Míra zpomalování tohoto ukazatele bude pro trhy v příštích týdnech důležitá.

Trhy si přenesly pozitivnější náladu přes noc i do dnešního obchodování, akciové futures ukazují na otevření mírným posílením.

Jan Šafránek, analytik České spořitelny

Česká spořitelna je bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Téměř 200 let tvoří jeden ze základních pilířů českého bankovního systému. V současnosti poskytuje služby pro přibližně 4,7 milionu klientů. Od roku 2000 je součástí nadnárodní finanční skupiny Erste Group Bank.

Více informací na: www.csas.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button