Akcie

Ranní přehled: V Praze byly pod prodejním tlakem finanční tituly

Komentář k akciovému trhu

Pražská burza včera v podprůměrné aktivitě zakončila lehce v červených číslech. Pod prodejním tlakem byly nadále finanční tituly a nijak k tomu nepřispěly ani včera před otevřením trhu zveřejněné výsledky Komerční banky. Reportovaná čísla nebyla žádným pozitivním překvapením, ale ani vyloženým zklamáním. Titul dosáhl podprůměrného objemu obchodů a zakončil slabší o 0,9 % d/d na závěrečné ceně 535 Kč.

Pod prodejní tlak se opět dostaly akcie Monety, kterým po slušných úterních kvartálních číslech došel dech, a zakončily poklesem o 2,5 % na závěrečné ceně 50,70 Kč. Podprůměrného objemu necelých 120 mil. korun dosáhly akcie ČEZ, které dokázaly zakončit alespoň v zelených číslech růstem o 0,3 % na ceně 456,50 Kč. Titul bude své výsledky zveřejňovat v úterý 12. 5. a tyto čísla a hlavně ohlášený výhled ukáží další směr obchodování.

Americké akciové trhy mali namierené k ďalšiemu rastu vo včerajší obchodný deň, ale sklamanie z trhu práce utlmilo optimizmus medzi investormi. Indexy síce otvorili mierne v zelených číslach ale výpredaj na seba nenechal dlho čakať. Obavy z dopadu súčasnej situácie na svetovú ekonómiu a zároveň klesajúca ropa boli hlavné dôvody výpredajov na rizikových aktívach. Široký S&P500 index uzavrel deň na svojich minimách a odpísal 0,7%.

WTI ropa odpísala 1,9% a dostala sa k úrovni 24.1 USD/barel. Dolár na páru s eurom posilnil o 0,4% k úrovni 1,079. Výpredaj sa dotkol aj zlata, ktoré oslabilo k technickej úrovni 1 691 USD/ unce a včera -1,1%.

Ve středu koruna k euru oslabila o 13 haléřů na 27,13 CZK/EUR. Koruna nereagovala na žádnou zprávu, ráno přešla výsledky maloobchodních tržeb bez reakce. Ostatní měny v regionu také mírně ztrácely. Euro k dolaru dál spíše ztrácelo a z ranních 1,084 se posunulo na 2týdenní minimum 1,080 USD/EUR. Koruna k dolaru následně oslabila o 15 haléřů na 25,1 CZK/USD.

Kalendář – významné události

V pátek jsou zavřeny trhy v Londýně, Praze a Bratislavě. Zbytek Evropy a USA má standardní obchodování.
Čína: Exporty za duben: 3,5 % r/r (oček. -11,0 %)
Čína: Importy za duben: -14,2 % r/r (oček. -10,0 %)

– – Uniper: výsledky za 1Q/20

09:00 – ČR: obchodní bilance (březen)

14:30 – ČR: rozhodnutí ČNB
15:15 – ČR: tisková konference guvernéra ČNB Rusnoka

po trhu – Evolent Health: výsledky za 1Q/20

J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button