Komodity

Cena ropy v USA spadla pod nulu. Zákazníkům platí, aby ji odebrali

Cena americké ropy se prudce propadla. Prolomila dokonce hranici nula dolarů za barel. Obchodníci jsou ochotni platit zákazníkům za to, když si ropu odberecou.

Nulový zájem o odbyt  vyvolal paniku na světových trzích s ropou. Kvůli pandemii koronaviru se prakticky zastavil trh i když cena za barel americké ropy Brent postupně klesala dokonce až pod nulu, informují světová média.

CNN upozorňuje, že skepse vládne i na světových trzích a investoři se děsí toho, až další firmy oznámí, jak moc je celosvětová pandemie zasáhla. 

Na newyorské burze NYMEX, kde se mimo jiné domlouvá budoucí směna komodit, cena ropy spadla nejníže od začátku obchodování s ní v roce 1983. Pondělní příkrý sešup přišel jen krátce poté, co cena americké ropy v předchozích dnech spadla na osmnáctileté minimum, připomíná CNN.

Nepomohla ani dohoda mezi největšími producenty ropy, kteří kývli na velké omezení její těžby. Ani tento krok nedokázal vyvážit obrovský propad poptávky po této jindy žádané komoditě.

Podívejte se také: 

ZÁPORNÉ ceny ROPY! Po záporných sazbách tu máme další historický milník

Cena ropy klesla prvýkrát v histórií do záporných hodnôt! 

TNBiz.cz – Zprávy TNBiz jsou zpravodajským kanálem Televize Nova, TN.cz společnosti CET 21. TN.cz přináší zpravodajství z domácí i zahraniční ekonomiky a politiky.

Zdroj: Kurzy.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button