Komodity

Energie a technologie vytáhly americké indexy z úvodních ztrát

Akciové trhy v USA měly silný závěr obchodování a díky tomu vymazaly předchozí ztráty. Hlavní evropské indexy, jež končily obchodování dříve, končily poněkud výraznějším poklesemjelikož byly ještě zatížené negativním sentimentem z konce minulého týdne a víkendu, vyvolaným obavami o znovuobnovení sporů mezi USA a Čínou.

Podle očekávání výrazněji klesaly akcie aerolinek, poté co o víkendu W.Buffet sdělil, že Berkshire Hathaway prodal všechny své podíly v amerických aerolinkách. Celkový růst v USA táhly vůdčí technologické tituly jako Microsoft či Amazon. Dařilo se také energetickému sektoru, jelikož se ceny ropy, zdá se, stabilizovaly, a množí se názory, že jsme zde již viděli aktuální dno. Od začátku května začaly platit snížení kvóty pro produkci zemí, jež se připojily k dohodě OPEC+ a uvolňování restriktivních opatření v EU i USA se začíná projevovat zvýšenou spotřebou pohonných hmot, což cenu podporuje.

Dnes bude očekáváno rozhodnutí německého ústavního soudu ohledně zákonnosti kvantitativního uvolňování, jež provádí ECB. Pokud by rozhodl, že se ho Německo nemůže kvůli rozporu se zákonem nadále účastnit, bylo by to pro všechny trhy velmi negativní.

Výsledky dnes zveřejní např. firmy Walt Disney, BNP Paribas, Allergan či Total.

Akciové futures prozatím ukazují na pokračování pozitivního naladění z konce včerejšího obchodování a trhy by měly otevřít přes 1% výše.

Jan Šafránek, analytik České spořitelny

Česká spořitelna je bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Téměř 200 let tvoří jeden ze základních pilířů českého bankovního systému. V současnosti poskytuje služby pro přibližně 4,7 milionu klientů. Od roku 2000 je součástí nadnárodní finanční skupiny Erste Group Bank.

Více informací na: www.csas.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Líbil se vám článek - podpořte náš web drobným příspěvkem - klikněte níže na DONATE

Související články

Back to top button